Rowan Atkinson

Postavička Mr. Beana je známa na celom svete. Známy zmätkár baví generácie ľudí, a neustále pribúdajú nové filmy s jeho predstaviteľom, R. Atkinsonom. Sú však aj staršie diela, ktoré môžu pobaviť. Napríklad tie, ktoré vznikli v dobe, keď sa R. Atkinson ešte len predieral na svoj vrchol. Jedným zo zaujímavých počinov je aj seriál Čierna zmija. Atkinsonov humor, zasadený do stredoveku, dokáže pobaviť aj dnes.

Miloš Kopecký

Herec, ktorý bavil celé generácie aj v ťažkých časoch jedinej pravdy. Človek, ktorý dokázal zabávať i napriek tomu, že sám mal veľmi ťažký život. V inej dobe by bol možno svetovou hviezdou, no napriek tomu hviezdou bol. Určite tou našou. Na aké filmy si spomenieme ? Napríklad - Pane, vy jste vdova - kde herec stvárnil postavu plastického chirurga. Alebo na film - Jak napálit advokáta - kde stvárnil postavu advokáta, zameraného na prípady rôznych nehôd. Verím, že sa dobre pobavíte.

Robert Redford

Málokto nepozná amerického herca, ktorý vynikol v mnohých filmoch. Skúsme si v týchto dňoch spomenúť na dva tituly. Prvým je film - Všetci prezidentovi muži - ktorý je rekonštrukciou aféry Watergate, ktorá viedla k odstúpeniu prezidenta Nixona. Spoločne s R. Redfordom tam vynikajúco zapadol aj iný herec, D. Hoffman. Druhým filmom, na ktorý sa vyplatí spomenúť, je snímka - Takí sme boli - ktorá spomína na 30. roky minulého storočia. V tomto filme hviezdila vedľa R. Redforda americká herečka a speváčka B. Streisand.

Miranda Richardson

Ťažko môže niekto zabudnúť na kráľovnú Mab z úspešného spracovania Merlina. Stvárnila ju Miranda Richardson, britská herečka, ktorá síce nechcela byť herečkou, ale svet veľa získal, keď svoje plány zmenila. A tu vám ponúkame možnosť vidieť jej herecký výkon v inom filme - muzikál Fantóm z opery úspešne obletel celý svet, a môžete si ho pozrieť aj vy.

https://divx.kinotip.cz/fantom-opery-2004/

Nezabudnuteľný R. Hrušínský a jeho Švejk

Švejka poznáme všetci - blba uznaného zo zákona, ktorý na rozdiel od inteligentov často okomentuje život oveľa pravdivejšie. V každom prípade si ho množstvo ľudí pozrie opakovanie, a nikdy sa nenudí. A v kombinácii s R. Hrušínským je to i dnes nezabudnuteľný zážitok.

https://filmy.kinotip.cz/?s=%C5%A0vejk

 

Na vyššie uvedenej adrese nájdete nielen spomínané filmy, ale aj najnovšiu kreslenú verziu. Príjemnú zábavu.

fantom morrisvillu

Česká filmová paródia, založená na niekdajších populárnych románoch, ktoré pravidelne vychádzali a predávali sa v rôznych novinových stánkoch. Slušné herecké obsadenie a celkovým výsledkom je film, ktorý i napriek dobe, v ktorej vznikol (1966), dokáže pobaviť. Veríme, že zaujme aj vás. Viac o ňom nájdete - https://divx.kinotip.cz/fantom-morrisvillu-1966/

A samozrejme tam nájdete aj samotný film.

Z filmového archívu

 

Každý rok vznikne množstvo filmov, ale len málo z nich sa vryje do pamäti - či už výkonmi hercov, alebo myšlienkou. Na niektoré zaujímavé filmové kúsky vás budeme pravidelne upozorňovať v tejto sekcii.

Upozornenie :

Žiadny z filmov sa nenachádza na našom portáli, preto ich sledovanie musí byť v súlade s podmienkami jednotlivých poskytovateľov.

 

 

Zaujímavé filmy

Zeitgeist - Duch doby

Iný pohľad na dianie vo svete, ktorý možno zaujme aj vás. Samozrejme, film si môžete pozrieť tu.

United

Spomienka na tragédiu hráčov Manchestru United ... a zároveň aj film o tom, ako klub i napriek tomu, čo ho postihlo, dokázal uspieť na medzinárodnej scéne. Viac nájdete tu. Samozrejme, môžete si pozrieť aj celý film.

Konference ve Wannsee

Zaujímavý film, ktorý odhalí, čo predchádzalo konečnému riešeniu židovskej otázky v hitlerovskom Nemecku. Viac nájdete tu. Samozrejme, môžete si pozrieť aj celý film.